Najlepsze firanki balkonowe dla Twojego domu

Modne firanki na balkon, sprawdź!

Firanki balkonowe – co zrobić, by zawsze zdobiły wnętrze?

Firanki balkonowe – co zrobić, by zawsze zdobiły wnętrze?

Firany balkonowe to nie tylko element ozdobny okien. Powinny być one również funkcjonalne. Dzięki nim zapewniona jest prywatność oraz lekkie rozproszenie światła słonecznego, przez co nie jest ono zbyt uciążliwe. Odpowiednio dobrane firany pozwalają cieszyć się idealnym wyglądem pomieszczenia przez długi czas.

Firanki balkonowe – na co zwrócić uwagę?

Okno balkonowe pełni w domu lub mieszkaniu dość specyficzną rolę. Ze względu na jego powierzchnię do pomieszczenia wpada dużo słońca. Najlepiej więc dobrać takie firany, które nie będą zbytnio zaciemniać pomieszczenia, ale ochronią delikatnie domowników od ostrego słonecznego światła. Materiały, z jakich uszyte mogą być firanki balkonowe do salonu to przede wszystkim:

– woal –  takie firany są dość mocno zaciemniające,

– tiul – wymaga on dużego zaangażowania, jeżeli chodzi o utrzymanie w nienagannym stanie,

– żakard – najbardziej odporna tkanina na wszelkie zagniecenia.

Przez okno balkonowe mieszkańcy bardzo często wychodzą na zewnątrz, zwłaszcza w ciepłe wiosenne i letnie dni. Ważnym aspektem w doborze firan balkonowych jest, więc ich materiał. Przede wszystkim nie powinien on się gnieść. Dzięki temu, nawet gdy konieczne będzie podpięcie czy zaczepienie firany np. o krzesło, by nie przeszkadzała podczas wychodzenia na balkon domownicy nie będą musieli obawiać się, że powstaną nieatrakcyjne zagniecenia, które będą później szpecić pomieszczenie.

Co zrobić, by firany balkonowe jeszcze bardziej zdobiły wnętrze?

Upięcie firan balkonowych nie jest skomplikowanym procesem. Bez problemu można dobrać rodzaj upięcia do wybranego stylu aranżacji wnętrz panującego w domu. Zachwycający efekt na oknie można uzyskać dzięki przypięciu, które można stworzyć przy pomocy podwiązek z materiału. Rewelacyjnie sprawdzają się również wszelkie ozdobne koraliki, jak i drewniane klamry czy lambrekiny. Firany balkonowe również dobrze prezentują się same w sobie, a więc puszczone luźno. Świetnie wyglądają także, gdy są spięte razem z zasłonami. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest upięcie firan balkonowych z jednej strony okna szczególnie w momencie, gdy często wychodzi się przez nie na zewnątrz.

W dekoracji pomieszczenia duże znaczenie ma również to jak zamontowane są firany balkonowe. W zależności od stylu aranżacji można powiesić je na ozdobnym karniszu, czy haczykach, a dla fanów bardziej praktycznych rozwiązań fantastycznie sprawdzą się szyny sufitowe. Dzięki tym ostatnim możliwe jest zawieszenie firan, nawet gdy okno zajmuje dużą część ściany i nie ma możliwości, by powiesić karnisz.