Najlepsze firanki balkonowe dla Twojego domu

Modne firanki na balkon, sprawdź!

Firany balkonowe- jak wybrać odpowiednie?

Firany balkonowe- jak wybrać odpowiednie?

Firanki balkonowe stanowią ozdobę naszych salonów, czy sypialni. Jednocześnie spełniają szereg funkcji takich jak zaciemnienie, czy poczucie prywatności. W poniższym artykule dowiesz się jakie firanki balkonowe wyróżniamy, oraz jak znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Firany na okno balkonowe-rodzaje

W sklepach firanami oraz zasłonami można wybrać mnóstwo dekoracji okiennych, które zaspokoją gusta każdej osoby poszukującej.  Warto wiedzieć że firanki balkonowe różnią się nie tylko kolorem materiału, ale również jego typem. Ze względu na tym montażu firan można wyróżnić:

-Firany rzymskie na okno balkonowe, które przypominają rolety

-Firany na przelotkach na okno balkonowe, które montowane są na plastikowych lub metalowych krążkach

– standardowe firany mocowane na taśmie 

Dodatkowo wyróżnić można makarony- charakteryzujące się nietypową strukturą. Wyglądają one jakby były podzielone na wiele części, na skutek sznurkowych dekoracji. Dostępne są również firany wachlarze, zwane panelowymi. Są one zarezerwowane do niebalanych wnętrz. 

Firany na okno balkonowe- jaki materiał wybrać?

Obecnie producenci oferują bogaty wybór firan  uwagi na materiał z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć mozna:

– firany wykonane z woalu, które sprawdzą się przy klasycznych wnętrzach. Łatwo przepuszczają światło, oraz są bardzo eleganckie.

– firany żakardowe, cieszące się dużą popularnością z uwagi na swoją wytrzymałość oraz trwałość. Dostępne są grube, oraz cienkie sploty za pomocą których można regulować wpływ światła do pomieszczeń.

-firany tiulowe, bardzo delikatne rozwiązanie będące dobrą ozdobą dla każdego wnętrza.

Jakie zatem wybrać do własnego wnętrza? Zależy to od własnych predyspozycji oraz upodobań. Nie ma tutaj złych rozwiązań.

Jak dopasować firany do salonu?

Szukając dla siebie odpowiedniego rozwiązania, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał z ktorego zostały wykonane firany. Grubość splotu ma znaczenie w przypadku regulowania dopływu światła. Należy pamiętać, że cieżki i gruby materiał nie zawsze się sprawdzi przy małych pomieszczeniach. Wybierając firanki balkonowe należy również brać pod uwagę styl pomieszczenia. Firany tworzą element dekoracji, który będzie wyglądał najlepiej połączony z innymi detalami. Warto by były dopasowane do wysokości pomieszczenia licząc od karnisza do podłogi. Ciągnące się po podłodze nie wyglądają estetycznie. Wielu producentów prowadzi usługi szycia na miarę. Dzięki korzystaniu z tych usług masz gwarancję pięknie uszytej firanki balkonowej.